Orientering om saker behandlet i fagkomiteen 9. januar 2013

30. januar 2013

Fagkomiteens første møte i 2013 ble avholdt 9. januar. Hele møtet var viet til videre arbeid med standard om regnskapsføring av finansielle eiendeler og forpliktelser.

Finansielle eiendeler og forpliktelser
Til møtet var det invitert tre eksterne for å gi tilkjenne sitt syn på forslag til standard og veiledning slik det forelå på det tidspunktet. Stein Kittelsen, Nordea, Steinar Mørch Olsen, Finansinnkjøp AS og Erik Nafstad, Skedsmo kommune, holdt hver sin innledning hvor de kom med synspunkter og innspill til regnskapsføring av finansielle instrumenter i kommuneregnskapet og til utforming av standarden.

Fagkomiteen drøftet deretter de synspunkter som hadde kommet fram i innleggene og enkelte andre sentrale problemstillinger.

Det arbeides videre med standarden på bakgrunn av innspillene og drøftelsene i møtet. Planen er å fastsette høringsutkast i april.

Andre artikler

Klikk for å se flere